Kariera w Polsce

Idealne CV

Idealne CV

Lip 15, 2016

Dobre CV to pierwszy krok na drodze do zawodowego sukcesu. W jaki sposób przygotować taki dokument? Przede wszystkim bądź profesjonalny, ale nie sztywny i nudny. Postaw się na miejscu pracodawcy, który jest zmuszony do codziennego przeglądania ogromnych ilości przygotowanych przez potencjalnych pracowników dokumentów. Szare i nudne kartki papieru stworzone dzięki gotowemu szablonowi z Internetu nikogo nie zachwycą. Powinieneś się czymś wyróżnić. Ale sposób wyróżnienia nadal musi mieć jakiś związek z twoją perspektywiczną karierą.

Jeżeli starasz się o pracę związaną z działania artystycznymi, w której liczą się dobre pomysły, takiej jak na przykład pracownik agencji reklamowej, możesz zdecydowanie bardziej zaszaleć. Wówczas zdecyduj się na opcję powiązaną z zareklamowaniem samego siebie jako idealnego produktu. Możesz zdecydować się na CV kolorowe, idealne, albo w formie składanej kartki papieru. Dzięki temu z pewnością się wyróżnisz i zwrócisz na siebie uwagę. Bardzo ważna jest informacja, że jeżeli stawiasz na oryginalny wygląd wizualny, jednocześnie musisz wziąć pod uwagę także bardziej stonowaną treść. To ona będzie świadczyć o twoim profesjonalizmie.

Wybierz zdjęcie niekoniecznie jak z dowodu osobistego, ale jednocześnie z pewnością nie wakacyjne. Możesz się na nim uśmiechać, ale twój strój nadal powinien jednoznacznie wskazywać, że masz odpowiednie podejście do własnych obowiązków służbowych. Pozwoli ci to na uniknięcie rozczarowań. Jeżeli szef cię zapamięta to już połowa sukcesu. Równocześnie zadbaj o wypunktowanie swoich atutów w postaci najbardziej pasujących stanowisk, które piastowałeś. Dzięki temu już na pierwszy rzut oka będzie widać, dlaczego warto ciebie zatrudnić. Przy każdym stanowisku zaznacz swoje obowiązki. Niech twoje CV mówi za ciebie językiem sukcesu. Dzięki temu ewentualna rozmowa kwalifikacyjna będzie dużo łatwiejsza. Nie będziesz się podczas niej nadmiernie denerwować i całość pójdzie jak z płatka.