Kariera w Polsce

Zawody przyszłości – rolnik, psycholog dziecięcy, czy informatyk?

Zawody przyszłości – rolnik, psycholog dziecięcy, czy informatyk?

Sie 5, 2016

Rolnik, informatyk, inżynier – 3 z zawodów przyszłości

Planowanie swojej przyszłości i swojej kariery najlepiej zacząć jak najszybciej. Jeżeli zależy ci na osiągnięciu życiowego sukcesu, musisz na wczesnym etapie odpowiednio przyłożyć się do zdobywania konkretnych kompetencji zawodowych. Współcześnie zmienił się trend, który kieruje wyborem odpowiedniego dla siebie zawodu. Obecnie do lamusa odchodzą wszelkiego typu kierunki humanistyczne, które nie dają studentowi konkretnego zawodu. Coraz większą popularnością cieszą się kierunki ścisłe, zwłaszcza te związane z szeroko pojętą informatyką, rolnictwem oraz inżynierią.

Uzyskana na nich wiedza pozwala na tworzenie projektów, które w dużej mierze pomagają rozwijać świat. Na czasie wydaje się być także psychologią, a zawód jakim jest psycholog dziecięcy robi prawdziwą furrorę. Oczywiście osoby wiedzące co chcą osiągnąć odnajdą się na rynku pracy nawet po zakończeniu teoretycznie mało perspektywicznych kierunków. Rynek jest chłonny i pozwala na wypełnienie niszy zawodowej w wielu dziedzinach. Trudno jest jednoznacznie stwierdzić jaki zawód jest najbardziej pożądany. Najważniejsze by mieć umiejętność szybkiej adaptacji do zmiennych warunków otoczenia. To największa gwarancja późniejszego sukcesu na nieobliczalnym rynku pracy. Dzięki temu uniezależnisz się od zmiennej koniunktury i zwiększą pewnością siebie będziesz starał się o odkrycie swojego miejsca. Korzystaj z porad doradcy zawodowego, który pomoże ci odkryć twoje mocne i słabe strony, co jest istotne w perspektywie planowania kariery. Dzięki temu wkroczysz na rynek podbudowany i zdeterminowany co do obranego celu. Nie ma nic gorszego niż stagnacja i zwątpienie we własne umiejętności. To nikomu nie wychodzi na dobre.

Dlatego zamiast zastanawiać się długo w jaki sposób pokierować własną karierą, weź pod uwagę swoje predyspozycje i zainteresowania. O ile interesuje Cię szeroko rozumiane rolnictwo to idź w tym kierunku! Rolnik to obecnie zawód, który powoli dzięki dofinansowaniom z Unii Europejskiej wraca do łask i daje zarobić naprawdę przyzwoite pieniądze. W miastach takich jak Olsztyn, Ostróda czy Ełk w północnej części Polski rolnictwo przechodzi prawdziwy renosans.

Idąc swoją drogą zyskasz potężną broń w walce z rynkową konkurencją. Do wszystkich zadań będziesz podchodzić z dużo większym zaangażowaniem, a twoje atuty będą jeszcze mocniej uwypuklone na rynku pracy.